Sprawozdanie kapitanatu sportowego koła PZW nr 181 we Wschowie za 2017 rok.

Zawody wędkarskie zaplanowane i ujęte w terminarzu na 2017 rok zostały przeprowadzone. Było ich 18 na co składały się zawody podlodowe, gruntowe, spławikowe, spinningowe oraz zawody dla dzieci. W tych wszystkich zawodach udział wzięło 346 osób w tym 72 dzieci. Z przykrością trzeba stwierdzić, że tylko jedna kobieta brała udział w zawodach i nie było juniorów i kadetów. Trudno jednoznacznie stwierdzić jaka jest tego przyczyna.

W 2017 roku przeprowadzono zawody o tytuł Mistrza Koła:

- Podlodowe Mistrzostwa Koła wygrał Piotr Piter, 2 był Robert Lajzner, 3 Piotr Jaz-Fechner.

- Spławikowe Mistrzostwa Koła wygrał Dembiński Szymon, 2 był Kubicki Waldemar, 3 Chudziak Przemysław.

- Spinningowe Mistrzostwa Koła wygrał  Wojciech Król, 2 był Paweł Piter, 3 Mariusz Godziątkowski.

Osobno prowadzone były klasyfikacje Grand Prix w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich:

1. Zwycięzcą spławikowego GPX został Piotr Jaz-Fechner, 2 był Przemysław Chudziak, 3 Wojciech Król

2. Zwycięzcą Gruntowego GPX został  Przemysław Sala, 2 był Wojciech Król, 3 Wawrzków Marek

3. Zwycięzcą Spinningowego GPX został Paweł Piter 2 był Wojciech Król, 3 Godziątkowski Mariusz.

Ostatnia klasyfikacja, w której udział wzięło 55 wędkarzy to Wędkarz Roku 2017. Zdecydowanie wygrał Wojciech Król 830pkt, 2 był Piotr Jaz-Fechner 625pkt, 3 Robert Lajzner 575 pkt.

Szczegółowe klasyfikacje, informacje o zawodach, zmiany w przepisach i inne informacje są bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej www.kolo1.wschowa24.pl.

W 2017 roku 5 kolegów zdało pomyślnie egzamin na sędziego klasy podstawowej. Obecnie w naszym kole mamy 4 sędziów klasy okręgowej oraz 10 klasy podstawowej.

Uchwałą zarządu koła nr 181 we Wschowie dodatkowo zostali nagrodzeni koledzy wędkarze biorący  udział w zawodach  okręgowych i eliminacjach do Mistrzostw Polski. Jest wśród nas drugi wicemistrz spławikowych mistrzostw okręgu poznańskiego w 2017 roku, które to zawody odbyły się na zbiorniku Rydzyna, a jest nim Ryszard Majewski.

Na jeziorze Lgiń Duży we wrześniu 2017 roku odbyły się zawody karpiowe będące eliminacją do Mistrzostw Polski. Pierwsze miejsce na tych zawodach zajęli nasi koledzy Jarosław Borowski i  Robert Nowacki uzyskując awans do mistrzostw Polski w 2018 roku.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy organizacji   zawodów, liczę na dalszą współpracę.Sprzedaż zezwoleń na 2020 r.

w każdy poniedziałek

godz. 16.00 - 17.00

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości