Aktualności 2015

Strony www Okręgu PZW Leszno już nie ma

Gdyby ktoś szukał danych na stronie Okręgu PZW Leszno to już ich nie znajdzie , gdyż oficjalna strona okręgu leszczyńskiego już nie działa, a dawny adres przekierowuje na stronę główną Polskiego Związku Wędkarskiego .


Zmiana nazwy koła po likwidacji okręgu PZW Leszno

Informujemy, że od dnia dzisiejszego nastąpiła zmiana nazwy naszego koła po likwidacji okręgu PZW Leszno. Aktualnie naszym okręgiem jest Poznań, a nazwa: Koło nr 181 Wschowa.


Decyzja Nadzwyczajnego Okręgowego Zjazdu Delegatów

W dniu 20 grudnia 2015 odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Okręgu PZW Leszno. Celem zjazdu było podjęcia decyzji o połączeniu lub nie z Okręgiem Poznańskim. W wyniku glosowania: za połączeniem 56, przeciw 3, wstrzymujących się 3.

Zjazd delegatów zatem zdecydował o połączeniu okręgów.

Na podstawie www.znorbertemnaryby.pl więcej informacji ze zjazdu:

Kilka ciekawostek z Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów Okręgu PZW Leszno :

- uczestniczyło 62 z 65 delegatów

- za połączeniem głosowało 56 delegatów , przeciw było 3 , wstrzymało się 3

- w 2015 roku w Okręgu PZW Leszno było 3798 wędkarzy ,

- Okręg PZW Leszno dzierżawił ok. 400 ha

- na terenie naszego okręgu PZW Poznań dzierżawi ponad 2000 ha ,

- już w 2004 roku powstała uchwała Zarządu Głównego o połączeniu okręgu PZW Leszno i PZW Poznań – ponoć nikt nie wie dlaczego do tego połączenia nie doszło ???

- biuro – filia okręgu PZW Poznań zostaje w starej siedzibie PZW Leszno ,

- opłata na wody nizinne PZW Poznań to 135 zł ,

- znaczki będą już do wykupienia od początku roku ,

- teraz w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu PZW Poznań może wystartować każdy chętny ( nie tylko mistrzowie kół ) ,

- WAŻNE – tylko w 2016 roku członkowie byłego już Okręgu PZW Leszno będą mogli wystartować w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu PZW Leszno 2016 i zwycięzca tej rywalizacji pojedzie na Mistrzostwa Polski jako Mistrz Okręgu PZW Leszno mimo , że ten okręg już nie istnieje ( rok przejściowy ) !!! Termin i miejsce tych mistrzostw zostaną ustalone wkrótce , ale są już pewne typy … ;))

- w 2016 roku uchwała PZW Poznań o likwidowaniu kół poniżej 100 członków nie będzie obowiązywała koła byłego już PZW Leszno , ale zarządy tych kół będą namawiane do łączenia się ze sobą na zasadach koło ( większe koło ) + sekcja ( mniejsze koło )  ,

- PRZYSZŁOŚĆ PZW - przyszłość dla członków PZW to legitymacje w postaci karty z chipem ,

- WAŻNY OBOWIĄZEK - ze względu na nową ustawę o ochronie danych osobowych wszystkie kartoteki członków PZW , którzy nie opłacą legitymacji PZW na rok 2016 do końca kwietnia 2016 roku muszą być OBOWIĄZKOWO NIEZWŁOCZNIE ZNISZCZONE !!!

- Zarząd Okręgu PZW Poznań dołoży starań by w następnych latach ich okręg miał wiele porozumień z innymi okręgami – tak jak w tym roku ,

- Zarząd Okręgu PZW Poznań postara się porozumieć z Okręgiem PZW Wrocław odnośnie udostępniania rzeki Orli za rzekę Barycz .

Na koniec życzę sobie i Kolegom z byłego już PZW Leszno wielu miłych chwil nad wieloma wodami PZW Poznań . GALERIA FOTO


Z ostatniej chwili

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec roku dojdzie do połączenia PZW Leszno z PZW Poznań. Dzięki uzgodnieniu dobrych warunków z zarządem w Poznaniu nasz Zarząd PZW Leszno z pozytywnym głosem wszystkich obecnych na dzisiejszym zebraniu prezesów kół podjął decyzję o zwołaniu Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów Okręgu PZW Leszno w dniu 20 grudnia 2015 w sprawie połączenia. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że filia biura Okręgu PZW Poznań dla naszego regionu będzie w Lesznie w obecnej siedzibie okręgu. Również każde z kół w tym roku może pozyskać dodatkowe środki z pieniędzy, które są na koncie naszego okręgu na cele rozwojowe. A co najważniejsze również znaczki na przyszły rok będą sprzedawane w biurze w Lesznie. Więcej szczegółów dowiemy się po zjeździe delegatów.
Teraz pozostało nam poczekać co zadecydują nasi delegaci ... ostateczna rozgrywka 20 grudnia 2015

Rezygnacja wiceprezesa okręgu

20 GRUDNIA NADZWYCZAJNY ZJAZD DELEGATÓW


Co dalej z okręgiem PZW Leszno ?

czwartek, 26 listopada 2015 03:38

W ostatnim czasie docierają do nas informacje o planowanym połączeniu okręgu PZW Leszno, z okręgiem PZW Poznań. Jak wiemy poprzednio leszczyński okręg podejmował próby połączenia się z okręgami PZW Zielona Góra, oraz okręgiem PZW Wrocław. Obie te próby spaliły na panewce. W obu przypadkach propozycje połączenia zostały odrzucone demokratycznie podczas obrad w Lesznie. Pierwsza propozycja podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów a druga przez Zarząd. Tym razem dochodzą słuchy, że jednak dojdzie do połączenia okręgów PZW Leszno z PZW Poznań. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w najbliższych dniach ma się odbyć spotkanie leszczyńskich władz właśnie w tej sprawie a już wcześniej prowadzone były w tej sprawie rozmowy w Poznaniu. W tej właśnie sprawie skontaktowaliśmy się z biurem ZO PZW Leszno.  - dzisiaj zbierze się Zarząd Okręgu, który ma podjąć decyzje dotyczące ewentualnego połączenia okręgów PZW Leszno - PZW Poznań oraz Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów, który ma się odbyć 20 grudnia - mówi dyrektor biura ZO PZW Leszno. O tym czy dojdzie do połączenia obu okręgów przekonamy się jeszcze przed końcem roku, wszystko jednak wskazuje na to, że jest to ostatni rok istnienia okręgu PZW Leszno a od przyszłego sezonu leszczyńscy wędkarze znajdą się w strukturach okręgu PZW Poznań. Na podstawie www.elka.pl.


Więcej artykułów…

Od 4 stycznia 2021 r.

biuro koła czynne w poniedziałki

w godz. 16.00 - 18.00

oraz

wtorek, środa, czwartek

w godz. 16.00 - 17.00

PSR Leszno

tel. kom. 512 260 506

PSR Zielona Góra

tel. kom. 666 810 302

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości